Zabiegi chirurgiczne

Plastyka wałów okołopaznokciowych – polega na usunięciu nadmiaru tkanki wokół paznokcia, a następnie nałożeniu szwów, tak by paznokieć nie miał możliwości wrastania. Jest to, metoda bezpieczną i bardzo skuteczną, stosowaną w przypadku przerostu wałów okołopaznokciowych zarówno u osób z predyspozycjami genetycznymi, jak i w wyniku stanów zapalnych wywołanych długotrwałym uciskiem. Plastyka wskazana jest również u osób u których stosowanie różnych metod korekty wzrostu płytki paznokciowej zakończyło się niepowodzeniem. Zabieg przeprowadzany jest przez chirurga w miejscowym znieczuleniu.

Wskazania do wykonania zabiegu chirurgicznego

 • przerost tkanki wokół płytki paznokciowej
 • zbliznowacenia wałów paznokciowych
 • częste stany zapalne
 • nawracające wrastanie paznokci
 • ból
 • dyskomfort podczas chodzenia
 • brak efektów po zastosowaniu innych metod leczenia
 • genetyczny przerost wałów okołopaznokciowych
 • czynniki biomechaniczne

Plastyka opuszka (usuwanie egzostoz) – zabieg przeprowadza się najczęściej u osób borykających się z paznokciami dystroficznymi, które charakteryzują się zatrzymaniem wzrostu płytki paznokciowej lub przerostem paliczka dystalnego – powstaniem egzostozy. Zabieg usunięcia egzostozy umożliwa wzrost płytki paznokciowej, a tym samym przywrócenie jego naturalnego wyglądu. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu.-

Wskazania do wykonania zabiegu chirurgicznego

 • brak wzrostu paznokcia,
 • deformacja opuszka palca,
 • zaburzenia wzrostu paznokcia.

Zabiegi chirurgiczne w naszym gabinecie podologicznym w Poznaniu

Problemy chorób stóp często związane są z różnego rodzaju urazami, deformacjami i uszkodzeniami. Skuteczne leczenie może obejmować konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Może to wzbudzać obawy u większości pacjentów. Na szczęście nie ma powodów do strachu ! Przeprowadzone w naszym poznańskim gabinecie podologicznym zabiegi chirurgiczne są w 100% bezpieczne. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych chirurgów, a kompleksowe podejście sprawia, że Pacjenci otrzymują pełną opiekę lekarsko-podologiczną.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów. Współpracujemy z najlepszymi poznańskimi chirurgami, którzy specjalizują się w zabiegach wykonywanych w obrębie stóp. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją podologiczną. Następnie – po zaznajomieniu Pacjenta ze szczegółowym planem zabiegu – swoją pracę rozpoczyna chirurg. Co ważne, wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. 

Zdajemy sobie sprawę, że każdy zabieg chirurgiczny budzi rozmaite obawy. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci czuli się otoczeni odpowiednią opieką. Każdy podolog pracujący w naszym poznańskim gabinecie dysponuje nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również odpowiednim podejściem do pacjentów, zwracamy na to szczególną uwagę. Jeśli masz więcej pytań – zadzwoń lub odwiedź nasz gabinet mieszczący się przy ulicy Grunwaldzkiej 66 w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy.