Czym zajmuje się podolog?

Coraz więcej osób korzysta z usług oferowanych w gabinetach podologicznych, jednak wciąż dla niektórych zawód podologa jest tajemnicą. Warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości i zrozumieć, na czym polega ta profesja. Kim jest podolog i w jakich problemach może pomóc?

Podolog Poznań - od czego

Kilka słów o podologii

Podolog to specjalista od jednej, konkretnej części ciała — stóp. Zajmuje się on leczeniem wszelkich schorzeń kończyn dolnych, od drobnych przypadłości po poważne choroby. Jego zadaniem jest także skuteczna profilaktyka. Podolog w swojej codziennej pracy łączy wiedzę kosmetologiczną i medyczną. Są to dwie najważniejsze dziedziny i bez ich opanowania nie da się świadczyć wysokiej jakości usług. Trzeba podkreślić, że każdy dobry podolog dziecięcy czy też zajmujący się dorosłymi Pacjentami, ma stosowne wykształcenie oraz rozległą wiedzę na temat chorób i schorzeń stóp, obejmującą również zagadnienia z zakresu ortopedii, dermatologii, diabetologii oraz chirurgii. Z tego też powodu coraz częściej podologia uznawana jest za dziedzinę medycyny. W obrębie jej zainteresowań pozostaje nie tylko skóra i paznokcie, ale też układ kostny, mięśnie i tkanki podskórne. 

Od pewnego czasu zawód podologa zyskuje na popularności. Coraz więcej osób szuka pomocy w gabinetach. O wzroście znaczenia podologii nie decyduje fakt, że ludzie częściej nabawiają się chorób w obrębie kończyn dolnych, bo takie schorzenia towarzyszą nam od wieków. Współcześnie Pacjenci co do zasady chętniej dbają o swoje zdrowie. Do takiego stanu przyczynia się także rosnąca świadomość. Ważnym czynnikiem na pewno jest wygląd i bardzo często to niezadowolenie właśnie w tym aspekcie skutkuje wizytą w gabinecie podologicznym. Warto jednak mieć na uwadze także codzienny komfort. Jakiekolwiek dolegliwości w obrębie stóp, nawet takie, które wizualnie są akceptowalne, warto skonsultować.

W Poznaniu, czyli mieście, w którym działamy, możesz liczyć na fachową pomoc podologów. Nasz zespół ma bogate doświadczenie, a także rozległą wiedzę zarówno z zakresu kosmetologii, jak i medycyny. Przeprowadzamy z powodzeniem specjalistyczne i nierzadko skomplikowane zabiegi podologiczne, które przynoszą naszym Pacjentom ulgę. Współpracujemy także z doświadczonymi chirurgami, gwarantując wsparcie nawet w najbardziej wymagających przypadkach.

Czym zajmuje się podolog?

Każdy podolog w Poznaniu czy innym większym lub mniejszym mieście zajmuje się tym samym, czyli profilaktyką oraz specjalistycznym leczeniem chorób stóp. Przede wszystkim specjalista w tej dziedzinie dokonuje rozpoznania schorzenia, przeprowadza wywiad z Pacjentem i dostosowuje rodzaj terapii. Działania podologa nie ograniczają się jedynie do podejścia teoretycznego. Wykonuje on szereg różnych zabiegów, w zależności od potrzeb i przypadłości Pacjenta. Podolog zajmuje się rozwiązywaniem problemów zarówno ze skórą stóp, jak i płytką paznokciową.

Podstawowe usługi świadczone przez podologa obejmują m.in.:

  • usuwanie modzeli, odcisków czy brodawek,
  • leczenie wrastających lub wkręcających paznokci, a także grzybicy,
  • usuwanie i leczenie zrogowaciałego, suchego lub nadmiernie narastającego naskórka,
  • odbudowę i rekonstrukcję płytki paznokciowej,
  • leczenie nadmiernej potliwości lub problemu stopy cukrzycowej.

W dzisiejszych czasach dla wielu osób nieoceniona jest pomoc specjalisty, jakim jest podolog. Poznań to miasto, w którym mamy swój gabinet podologiczny. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia swoich stóp, umów się na wizytę. Jedno jest pewne – im szybciej podejmiemy działania, tym łatwiej będzie nam uzyskać zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Już dziś zapisz się na wizytę w naszym Gabinecie Podologicznym w Poznaniuumówienie wizyty