Zapytaj podologa - wiedza i porady

Podolog Poznań - od czego

Czym zajmuje się podolog? Wszystko, co musisz wiedzieć

Coraz więcej osób korzysta z usług oferowanych w gabinetach podologicznych, jednak wciąż dla niektórych zawód podologa jest tajemnicą. Warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości i zrozumieć, na czym polega ta profesja. Kim jest podolog i w jakich problemach może pomóc?

Czytaj więcej

Podolog – jak wygląda wizyta u tego specjalisty?

Jak przyznają niektórzy Pacjenci, wizyta u podologa jest dla nich stresującym przeżyciem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie wszyscy wiedzą, czego mogą się po niej spodziewać, zwłaszcza gdy odwiedzają specjalistę po raz pierwszy. Jednak tego typu spotkanie nie jest nieprzyjemne i nie należy się go obawiać.

Czytaj więcej

Pielęgnacja stóp w Poznaniu - Podolog

Podolog radzi, jak odpowiednio dbać o stopy

O stopy warto dbać przez cały rok, również w okresie, gdy nie pokazujemy ich publicznie. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można uniknąć nie tylko problemów natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Na czym należy się skupić? Jakie preparaty stosować i czego powinno się unikać? Oto cenne porady podologa.

Czytaj więcej

Gabinet Podologiczny Poznań - problem z paznokciem

Co wygląd paznokci mówi o Twoim zdrowiu?

Paznokcie, zarówno te u dłoni, jak i stóp, mają za zadanie chronić wrażliwe zakończenia nerwowe znajdujące się na końcach palców. Dlatego powinny być one mocne i twarde, ale niestety nie zawsze tak jest. Zmiana wyglądu paznokci może świadczyć o problemach zdrowotnych, dlatego nie należy jej lekceważyć. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? W jakich sytuacjach warto odwiedzić gabinet podologiczny?

Czytaj więcej

Czy warto zapisać się na pedicure podologiczny?

Na problemy ze stopami uskarżają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Sposobem na przywrócenie im zdrowia oraz ładnego wyglądu jest pedicure podologiczny. To zabieg, który warto wykonywać regularnie, dzięki temu można zapobiec m.in. nagniotkom, odciskom i wrastaniu paznokci. Jakie są jego pozostałe zalety?

Czytaj więcej

Leczenie wrastających paznokcie - podolog Poznań

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Wrastające paznokcie u stóp to problem natury estetycznej, ale nie tylko. Powodują one ból, który utrudnia swobodne poruszanie się. Lekceważenie tego stanu nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ po pewnym czasie może dojść do rozwoju infekcji. Co przyczynia się do wrastania paznokci i jak można sobie z tym poradzić?

Czytaj więcej

Usuwanie modzeli Poznań podolog

Jak powstają modzele i jak się ich pozbyć?

Modzele to jeden z głównych problemów zgłaszanych przez Pacjentów odwiedzających nasz gabinet podologiczny w Poznaniu. Mimo że przeważnie nie powodują one dolegliwości bólowych, warto jak najwcześniej zdecydować się na ich usunięcie, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami. Na czym polega leczenie modzeli? W jaki sposób powstają i czy można im zapobiec?

Czytaj więcej

Podolog poznań - czym jest keratoliza

Czym jest keratoliza dziobata?

Pod tą nazwą kryje się schorzenie skóry stóp, które mimo iż jest niegroźne, wywołuje u osób dotkniętych tą przypadłością skrępowanie, wstyd oraz duży dyskomfort negatywnie wpływający na samopoczucie i jakość życia. Najczęściej występuje wśród mężczyzn aktywnych sportowo i pracujących fizycznie.

Czytaj więcej

Nadpotliwość stóp – czy można to wyleczyć?

Nadmierna potliwość stóp to uciążliwa, a czasami również bardzo krępująca dolegliwość. Nierzadko okazuje się, że stosowanie specjalnych dezodorantów czy regularne kąpiele z ziołowych wyciągów to zbyt mało, aby o niej zapomnieć. Chcąc skutecznie pozbyć się nadpotliwości stóp, należy wybrać się do profesjonalnego gabinetu podologicznego. Jak wygląda leczenie i czy długo trwa?

Czytaj więcej

Czy warto stosować skarpetki złuszczające?

Stosowanie domowych metod to często zbyt mało, aby cieszyć się zadbanymi i zdrowymi stopami. Jednak wiele osób wciąż zwleka z wizytą u podologa, twierdząc, że dostępne w drogeriach produkty zapewniają oczekiwane rezultaty. Zaliczamy do nich m.in. popularne skarpetki złuszczające. Czy rzeczywiście można je bez obaw stosować? Oto spojrzenie z perspektywy specjalisty.

Czytaj więcej

Co to jest stopa cukrzycowa? Jak wygląda jej pielęgnacja?

Cukrzyca to choroba, która może powodować wiele różnych powikłań. Dzieje się tak w szczególności, gdy jest ona niewłaściwie kontrolowana. Jeden z problemów, z którymi często borykają się Pacjenci, to stopa cukrzycowa (zespół stopy cukrzycowej). Czym ona dokładnie jest? Dlaczego w kwestii jej pielęgnacji warto zwrócić się o pomoc do gabinetu podologicznego?

Czytaj więcej

Pękające pięty – jak pozbyć się tego problemu?

Pękające pięty to jeden z najczęściej występujących problemów u Pacjentów zgłaszających się na konsultacje do naszego gabinetu. Aby skutecznie pozbyć się tego typu dolegliwości, bardzo istotne jest znalezienie jej przyczyny – samo stosowanie kosmetyków nawilżających z drogerii nie przyniesie rezultatów. Warto więc jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Dlaczego skóra na piętach pęka? Jak poprawić jej kondycję?

Czytaj więcej

Wkręcający się paznokieć – jak wygląda leczenie?

Gdy paznokieć zaczyna się wkręcać, pojawia się nieprzyjemny ból. Problemem zaczyna być także skracanie płytki w prawidłowy sposób, ponieważ staje się twardsza i grubsza. Na szczęście w gabinecie podologicznym można uzyskać niezbędną pomoc oraz wskazówki, jak dbać o swoje stopy. Jak wygląda leczenie wkręcających się paznokci?

Czytaj więcej

Na czym polega rekonstrukcja płytki paznokciowej?

Gdy na płytce paznokcia pojawią się ubytki, należy dokonać jej rekonstrukcji w gabinecie podologicznym. To mało skomplikowany zabieg, który pozwala przywrócić zdrowy, estetyczny wygląd stóp. Jeśli odbudową zajmie się profesjonalista, można liczyć na bardzo dobre i przede wszystkim naturalne efekty. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na temat rekonstrukcji płytki.

Czytaj więcej

Kiedy konieczne jest badanie mikologiczne?

Nasz gabinet podologiczny w Poznaniu oferuje nie tylko różnego rodzaju zabiegi jak np. usuwanie modzeli i odcisków, leczenie wkręcających czy wrastających paznokci oraz pedicure leczniczy. Wykonujemy również badanie mikologiczne, dzięki któremu można pozbyć się wątpliwości dotyczących stanu zdrowia paznokci u stóp. Na czym dokładnie polega i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czytaj więcej

Usuwanie brodawek Poznań I Podolog Poznań

Czy usuwanie brodawek (kurzajek) u podologa boli?

Brodawki wirusowe, nazywane potocznie kurzajkami, to zmiany skórne, które często pojawiają się na stopach. Nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale zwykle powodują dodatkowo ból, dlatego warto jak najszybciej je usunąć. Z tym problemem należy zgłosić się do gabinetu podologicznego. Czy usuwanie brodawek wirusowych boli?

Czytaj więcej

Jak dbać o stopy w ciąży?

Ciąża jest niezwykłym okresem w życiu kobiety. Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka jest zwykle pełne radości i ciekawości, jednak towarzyszą temu różne zmiany zachodzące w organizmie. Przyszłe mamy coraz częściej zgłaszają się do gabinetu podologicznego z problemami stóp, które powodują dyskomfort i wpływają na estetykę. Jak zadbać o tę część ciała w czasie ciąży?

Czytaj więcej

Pęcherze na stopach – jak wygląda ich leczenie?

Pojawiające się na stopach pęcherze powodują dyskomfort, a nierzadko wręcz utrudniają chodzenie. Aby szybko i bezpiecznie pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości, należy odwiedzić gabinet podologiczny. Specjaliści znajdą przyczynę powstania pęcherzy i dobiorą właściwą kurację, a dodatkowo doradzą, jak uniknąć tego typu problemów w przyszłości. Jak wygląda leczenie i czy długo trwa?

Czytaj więcej

Badanie bakteriologiczne u podologa – na czym polega?

W ofercie wielu gabinetów podologicznych znajduje się badanie bakteriologiczne. Odgrywa ono bardzo ważną rolę, w szczególności w przypadku stanów zapalnych czy trudno gojących się ran. Pacjenci często nie wiedzą, czy tego typu badanie jest bolesne i jak długo należy czekać na wyniki. Co warto o nim wiedzieć

Czytaj więcej

Źle dobrane obuwie – jakie mogą być tego konsekwencje?

Buty to jeden z najważniejszych elementów stroju, zarówno codziennego, jak i oficjalnego. Jednak mimo to wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich właściwy dobór jest niezwykle istotny. Źle dopasowane buty nie tylko są niewygodne, ale często wpływają też negatywnie na zdrowie i wygląd stóp. Oto najczęstsze konsekwencje zakładania nieodpowiedniego obuwia.

Czytaj więcej

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych? Kiedy jest konieczna?

W ofercie gabinetów podologicznych znajduje się nie tylko leczenie grzybicy paznokci, usuwanie modzeli i nagniotków czy pielęgnacja stopy cukrzycowej. Ważnym punktem jest również plastyka wałów okołopaznokciowych. To zabieg chirurgiczny, który jest bezpieczny, a przy tym skuteczny. Na czym dokładnie polega? Kiedy jego przeprowadzenie jest konieczne?

Czytaj więcej

Jak prawidłowo dbać o stopy zimą?

Mimo że zimą nosimy ciepłe buty i nie odsłaniamy stóp, nie oznacza to, że nie trzeba o nie dbać. Wprost przeciwnie – ich pielęgnacja jest niezbędna przez cały rok. W okresie zimowym problemem może stać się nadmierna potliwość, ale też większa liczba zrogowaceń i modzeli czy pękający naskórek. Jak temu zapobiec? Jak prawidłowo dbać o stopy zimą?

Czytaj więcej

Lakiery do paznokci – czy mogą być przyczyną chorób?

Pomalowane lakierem paznokcie u stóp wyglądają bardzo elegancko. Osoby wykonujące regularnie pedicure przyznają, że dzięki temu czują się bardziej pewne siebie. Jednak zdarza się, że po pewnym czasie pojawiają się w związku z tym problemy z płytką paznokciową – zaczyna pękać, jest wyraźnie przesuszona lub przebarwiona. Czy to wina lakieru do paznokci?

Czytaj więcej

Dziecko u podologa – jak przygotować się do wizyty?

Podolog jest specjalistą, którego odwiedzają nie tylko dorośli. Jego pacjentami są również dzieci, jednak dla nich taka wizyta często jest znacznie bardziej stresująca. Jak przygotować do tego malucha, aby czuł się dobrze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością się przydadzą.

Czytaj więcej

Onycholiza – co to jest? Leczenie i profilaktyka

Nie zawsze zmiany zachodzące w obrębie płytki paznokcia świadczą o grzybicy. Czasami jest to objaw innej choroby – onycholizy. Ona również wymaga leczenia oraz może dotknąć zarówno paznokci dłoni, jak i stóp. Po czym ją rozpoznać? Czy można zapobiec rozwojowi tej choroby?

Czytaj więcej

Podolog Poznań jak dbać o stopy seniora

Stopy seniora – jak o nie zadbać?

Stopy seniorów wymagają szczególnej uwagi i starannej pielęgnacji. Wraz z upływem czasu ich kondycja się pogarsza, mogą pojawić się również różne problemy zdrowotne lub związane z kwestią estetyki. Jak temu zapobiec? Najlepiej regularnie odwiedzać gabinet podologiczny oraz dbać o stopy samodzielnie w domu. Oto cenne wskazówki, o czym należy pamiętać.

Czytaj więcej

Czy krwiak pod paznokciem wymaga konsultacji u podologa?

Krwiak podpaznokciowy zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Jednak są sytuacje, kiedy wskazana jest wizyta u specjalisty. Do kogo się zgłosić, aby zyskać pewność, że paznokieć jest zdrowy? Gabinet podologiczny to odpowiednie miejsce..

Czytaj więcej

Czym jest łuszczyca stóp? Jak ją rozpoznać?

Łuszczyca stóp niekiedy nie jest łatwa do zdiagnozowania. Bywa mylona z innymi chorobami, takimi jak grzybica. Utrudnieniem jest również to, że nie występuje zbyt często. Jednak dobry podolog jest w stanie odpowiednio szybko wykryć łuszczycę i zaproponować skuteczne leczenie.

Czytaj więcej

Męskie stopy – czy potrzebują specjalistycznej pielęgnacji?

Męskie stopy, tak samo jak damskie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. To mit, że nie trzeba o nie dbać – należy się o nie troszczyć, niezależnie choćby od pory roku. Mężczyźni także mogą borykać się z takimi problemami jak nagniotki, modzele, wrastające paznokcie czy pękające pięty. Oto wskazówki, jak się ich pozbyć i zadbać o zdrowie stóp..

Czytaj więcej

Haluksy — dlaczego powstają i jak je leczyć?

Haluksy kojarzone są głównie z problemem natury estetycznej. Skutecznie zniechęcają do odsłaniania stóp i mogą obniżać pewność siebie. Jednak warto pamiętać, że taka deformacja to schorzenie wymagające leczenia – najlepiej podjąć je jak najszybciej. W jaki sposób powstają haluksy? Jak można się ich pozbyć?

Czytaj więcej

Klamra tytanowa na wrastające paznokcie – co warto o niej wiedzieć?

Jednym z głównych sposobów leczenia wrastających paznokci jest założenie tytanowej klamry. To małoinwazyjna metoda, ale skuteczna. Ma też kilka innych zalet. Czym wyróżnia się tytanowa klamra?

Czytaj więcej

Paznokieć zmieniony chorobowo – co robić?

Zdrowe paznokcie u stóp mają bladoróżowy kolor, są mocne i twarde. Gdy ich wygląd nagle się zmienia, prawdopodobnie jest to oznaka rozwijającej się choroby. Warto regularnie przyglądać się płytce paznokciowej. Co zrobić, kiedy okaże się, że nagle się zmieniła?

Czytaj więcej

Co to jest odciążenie podologiczne?

Modzele, odciski, różnego rodzaju deformacje, przesuszona i pękająca skóra pięt – to dolegliwości, które mogą wywoływać ból. W celu jego złagodzenia wykorzystuje się odciążenia podologiczne. Ich największą zaletą jest możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Czym właściwie są i kiedy warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej

Jak często odwiedzać podologa?

Aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami, należy o nie dbać każdego dnia. Nie ma na to innego skutecznego sposobu. Poza stosowaniem właściwych kosmetyków czy noszeniem dobrze dobranego obuwia istotną rolę odgrywają również regularne wizyty u podologa. Jak często trzeba go odwiedzać?

Czytaj więcej

Zdrowe stopy to klucz do aktywnego życia

Zdrowe stopy to fundament naszej aktywności fizycznej. To dzięki nim możemy spacerować, biegać, tańczyć i wykonywać wiele innych czynności. Jednak wiele osób zaniedbuje pielęgnację stóp, dopóki nie pojawią się problemy. Ważne jest, aby zadbać o stopy profilaktycznie, aby uniknąć bolesnych dolegliwości.

Czytaj więcej

Deformacje stóp u dzieci – czy można im zapobiec?

Stopy, w szczególności dziecięce, narażone są na różnego rodzaju deformacje. Jeśli w odpowiednim czasie nie zostanie wdrożone leczenie, trudno będzie uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i problemów w dorosłym życiu. Bardzo ważne jest szybkie rozpoznanie deformacji, w czym pomaga podolog. Jednak czy można im zapobiec? Jak zadbać o stopy dziecka?

Czytaj więcej

Gdy paznokcie u stóp nie rosną – czy to powód do niepokoju?

Zatrzymanie wzrostu paznokcia u stóp może być spowodowane różnymi czynnikami. Jednym z najczęstszych jest uraz paznokcia, na przykład uderzenie lub zgniecenie. W takim przypadku ważne jest odpowiednie leczenie i ochrona paznokcia przed dalszymi uszkodzeniami.

Czytaj więcej

Odciski czy brodawki na stopach? Jak je rozróżnić?

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem odcisków i kurzajek. Jest to szczególnie trudne we wczesnych etapach ich rozwoju. W przypadku tego typu wątpliwości warto jak najszybciej skonsultować się z podologiem. Specjalista nie tylko postawi słuszną diagnozę, ale też dobierze właściwą terapię.

Czytaj więcej

Prawidłowy dobór obuwia dla dzieci – jak to zrobić?

Dobór odpowiedniego rozmiaru jest jest bardzo ważny. Dlaczego? Kości stóp u dzieci są miękkie, znajdują się w procesie dojrzewania, dlatego są podatne na odkształcenia i deformacje. But nie powinien być zbyt mały, a palce nie powinny być ściśnięte.

Czytaj więcej

Jak dbać o stopy zimą?

Mimo że zimą prawdopodobnie nikt nie nosi obuwia odsłaniającego stopy, nie oznacza to, że nie trzeba o nie dbać. Wprost przeciwnie – ta część ciała wymaga należytej troski. Należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim nawilżeniu skóry i ochronie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jak to zrobić?

Czytaj więcej