Podolog – jak wygląda wizyta u tego specjalisty?

Jak przyznają niektórzy Pacjenci, wizyta u podologa jest dla nich stresującym przeżyciem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie wszyscy wiedzą, czego mogą się po niej spodziewać, zwłaszcza gdy odwiedzają specjalistę po raz pierwszy. Jednak tego typu spotkanie nie jest nieprzyjemne i nie należy się go obawiać. Poniżej opisujemy, jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym.

Wywiad z Pacjentem - Podolog Poznań

Pierwszym etapem wizyty w gabinecie podologicznym jest przeprowadzenie wywiadu z Pacjentem. Dzięki temu specjalista dowiaduje się, z jakim problemem przychodzi do niego dana osoba i w jaki sposób może jej pomóc. Podolog zadaje pytania dotyczące:

   • celu wizyty,
   • zażywanych leków i chorób przewlekłych,
   • odczuwanych dolegliwości i czasu ich trwania,
   • dotychczasowych sposobów leczenia dolegliwości,
   • codziennej pielęgnacji stóp,
   • ogólnego stanu zdrowia,
   • prowadzonego trybu życia.

Szczególnie ważne jest podanie informacji na temat przyjmowanych leków, należy tu uwzględnić również preparaty ziołowe czy stosowane na co dzień suplementy diety. Osoby chorujące na cukrzycę zostaną zapytane dodatkowo o wyniki ostatnich pomiarów poziomu glukozy.

Jak wygląda dalszy przebieg wizyty u podologa?

Kiedy specjalista zbierze wszystkie niezbędne informacje, prosi Pacjenta o zdjęcie butów i odsłonięcie stóp. Podolog oceni stan paznokci i skóry, a także ewentualne deformacje oraz inne nieprawidłowości. To istotny etap wizyty, którego nie należy się obawiać ani krępować. Jesteśmy profesjonalistami, pracujemy według najwyższych standardów i dbamy o to, aby każdy Pacjent czuł się w pełni komfortowo.

Nasz gabinet podologiczny (Poznań, ul. Grunwaldzka 66) tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy zapewniają przyjazną i dyskretną atmosferę.

Bardzo ważne jest to, aby przed umówioną wizytą nie obcinać paznokci, nie usuwać samodzielnie odcisków i nie stosować żadnych preparatów (nawet kremu nawilżającego). Dzięki temu podolog może dokładnie zdiagnozować problem i dobrać skuteczną metodę leczenia. W razie potrzeby zleci on wykonanie dodatkowych badań, np. mikologicznych czy bakteriologicznych.

Po przeprowadzonym wywiadzie i dokonaniu oceny stóp Pacjent otrzymuje informację na temat planu leczenia. To, jakie zabiegi będą konieczne i jak często trzeba je powtarzać, zawsze jest ustalane indywidualnie. W naszym gabinecie zajmujemy się m.in. usuwaniem modzeli, odcisków i brodawek wirusowych, jak również leczeniem wkręcających lub wrastających paznokci, pękających pięt czy grzybicy paznokci. W przypadku wątpliwości Pacjent w każdej chwili może poprosić o szczegółowe wyjaśnienie kłopotliwych kwestii.

Wizyta u podologa – przydatne wskazówki

Są osoby, które odczuwają tak duże skrępowanie przed pokazaniem swoich stóp specjaliście, że zwlekają z wizytą i starają się lekceważyć odczuwane dolegliwości. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż im później problem zostanie zdiagnozowany, tym dłużej będzie trwało leczenie. Gabinet podologiczny warto odwiedzić jak najwcześniej, po dostrzeżeniu pierwszych niepokojących objawów. W rozmowach z Pacjentami często podkreślamy, że nie mają żadnych powodów do wstydu. Każdy podolog w Poznaniu czy innym mieście zajmuje się stopami i dotykającymi je schorzeniami na co dzień. Jego rolą nie jest krytykowanie osób, które przychodzą na konsultacje, to profesjonalista pomagający w eliminowaniu odczuwanych dolegliwości.

Aby odwiedzić gabinet podologiczny, nie trzeba mieć skierowania. Niemniej często zdarza się, że to lekarz, np. POZ, doradza Pacjentom skonsultowanie swojego problemu z podologiem. Zachęcamy do wizyty nawet osoby, które nie borykają się z uciążliwymi schorzeniami, w takim przypadku możemy zaoferować zabiegi zapewniające stopom piękny i zdrowy wygląd.

Już dziś zapisz się na wizytę w naszym Gabinecie Podologicznym w Poznaniuumówienie wizyty