Męskie stopy – czy potrzebują specjalistycznej pielęgnacji?

Męskie stopy, tak samo jak damskie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. To mit, że nie trzeba o nie dbać – należy się o nie troszczyć, niezależnie choćby od pory roku. Mężczyźni także mogą borykać się z takimi problemami jak nagniotki, modzele, wrastające paznokcie czy pękające pięty.

Dlaczego mężczyźni powinni zwracać większą uwagę na swoje stopy?

Męskie stopy bardzo często nie są traktowane z należytą uwagą. Ograniczanie się wyłącznie do podstawowych zasad higieny to popularny błąd, który ma negatywny wpływ na ich zdrowie, a także wygląd. Zazwyczaj mężczyźni noszą grubsze skarpety oraz zabudowane buty zarówno zimą, jak i w okresie wiosenno-letnim. Ponadto wielu nie zwraca szczególnej uwagi na prawidłowy sposób skracania paznokci i nie stosuje pielęgnacyjnych kosmetyków przeznaczonych do tego obszaru ciała.

Wszystko to powoduje, że stopy nie są w najlepszej kondycji. Pojawiają się takie dolegliwości i kłopoty jak:

    • nadpotliwość,
    • wrastające paznokcie,
    • nagniotki, modzele, odciski,
    • grzybica paznokci,
    • nadmierne rogowacenie naskórka.

 

Pielęgnacja męskich stóp w gabinecie podologicznym (Poznań) to dobre rozwiązanie. Nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty do momentu pojawienia się trudności ze swobodnym poruszaniem się, opuchlizny bądź bólu.

Mężczyzna u podologa – tak czy nie?

Gabinet podologiczny jest miejscem odpowiednim zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy pacjent, niezależnie od płci czy wieku, ma zapewnioną profesjonalną opiekę i może liczyć na pomoc w eliminacji nieprzyjemnych, uciążliwych objawów. Warto regularnie odwiedzać specjalistów, aby mieć pewność, że stopy są zdrowe.

To, jakie zabiegi pielęgnacyjne zostaną zaproponowane mężczyznom, uzależnione jest od indywidualnych potrzeb. Czasami wizyta sprowadza się do wykonania podstawowego zabiegu podologicznego – obejmującego m.in. usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz opracowanie płytki paznokciowej. Jeśli okaże się to konieczne, zaproponujemy leczenie uciążliwych dolegliwości, przykładowo usunięcie brodawek wirusowych, wyeliminowanie problemu wrastających paznokci bądź pękających pięt.

Często Pacjenci nie wiedzą, czego mogą spodziewać się w gabinecie podologa. To kolejny powód, dla którego zwlekają z wizytą. Nie należy się jednak niczego obawiać. Nie wiąże się ona z bólem czy skrępowaniem. Specjalista przeprowadzi krótki wywiad, a następnie dokładnie obejrzy stopy i zaproponuje odpowiednie rozwiązania w zakresie zdrowia i pielęgnacji. Jeśli okaże się to konieczne, zaleci wykonanie badań, np. bakteriologicznych.

Dbanie o męskie stopy nie powinno być tematem tabu ani powodem do wstydu. Jest to część ciała, o którą warto się zatroszczyć. Każdego dnia stopy dźwigają ciężar naszego ciała, to dzięki nim się przemieszczamy. Z pozoru tak błahe dolegliwości jak odciski czy wrastająca płytka paznokcia mogą zmienić się w znacznie poważniejsze i bolesne problemy, dlatego najlepiej zareagować od razu, gdy pojawią się pierwsze niepokojące symptomy. Pozwala to uniknąć długotrwałego leczenia i zapobiega odczuwaniu dużego dyskomfortu.

Męska pielęgnacja stóp – gabinet podologiczny Poznań. Odwiedź nas i zapytaj o wszystkie nurtujące Cię kwestie.