Podolog radzi, jak odpowiednio dbać o stopy

O stopy warto dbać przez cały rok, również w okresie, gdy nie pokazujemy ich publicznie. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można uniknąć nie tylko problemów natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Na czym należy się skupić? Jakie preparaty stosować i czego powinno się unikać? Oto cenne porady podologa.

Pielęgnacja stóp w Poznaniu - Podolog

Ważny odpoczynek

Nasze stopy każdego dnia wykonują intensywną pracę, dlatego nie możemy zapomnieć o zapewnieniu im przynajmniej chwili relaksu. Zawsze, gdy pojawi się taka możliwość, warto zdjąć buty. Zaleca się także wykonanie prostej gimnastyki stóp, polegającej na kilku ćwiczeniach. To np. podkurczanie palców na kilka sekund i prostowanie ich czy też kręcenie stopami kółek w powietrzu. Taki kilkuminutowy odpoczynek jest bardzo ważny. Często słyszą to Pacjenci odwiedzający nasz gabinet podologiczny (Poznań, ul. Grunwaldzka 66).

Relaks stopom zapewnią też przyjemne, odżywcze zabiegi domowe, które najlepiej wykonywać raz w tygodniu. Pierwszym etapem jest 15-minutowa kąpiel w wodzie z dodatkiem specjalnej soli lub płynu. Tego typu kosmetyki nie tylko ładnie pachną, ale przede wszystkim zmiękczają naskórek. Kolejne kroki to delikatny peeling oraz przycięcie paznokci. Płytkę należy skracać uważnie, zachowując ostrożność. Warto dokładnie się jej przy tym przyjrzeć, aby upewnić się, że jest zdrowa. Z każdym niepokojącym problemem i nieprzyjemnymi objawami najlepiej zgłosić się jak najszybciej do podologa.

Codzienne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych

Żeby mieć piękne i zadbane stopy, nie można zapomnieć o codziennym stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych. Które będą odpowiednie? To w dużym stopniu zależy od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. Dla przykładu, osobom narzekającym na suchy naskórek ze skłonnością do pękania szczególnie poleca się preparaty z takimi składnikami jak pantenol czy mocznik. W przypadku wątpliwości, jakie kosmetyki wybrać, można poprosić o poradę specjalistę. Nasz doświadczony zespół chętnie udzieli cennych wskazówek wszystkim Pacjentom, którzy ich potrzebują, np. osobom decydującym się profilaktycznie na podstawowy, podologiczny pedicure. Poznań jest miastem, w którym prowadzimy swoją działalność i zachęcamy każdego mieszkańca na konsultacje oraz zabiegi.

Dobór właściwego obuwia

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że istotny wpływ na zdrowie stóp ma obuwie, nie tylko to noszone na zewnątrz, ale i domowe czy robocze. Dobre buty codzienne to takie, które mają:

  • szeroki przód, zapewniający palcom wystarczająco dużo swobody,
  • stabilną podeszwę, która pod piętą jest grubsza niż w okolicy przedniej części stopy (zalecana wysokość obcasa to 1-5 cm),
  • podwyższony nosek.

Należy pamiętać również o tym, że obuwie powinno być wykonane z odpowiednich materiałów, a więc naturalnych, miękkich i jednocześnie przewiewnych. Kluczowy jest rozmiar. Buty nie mogą być za duże ani zbyt małe.

Specjalistyczne zabiegi w profesjonalnym gabinecie podologicznym

Wiele osób waha się, czy warto zdecydować się na zabiegi w gabinecie podologicznym. Nierzadko pojawiają się też wątpliwości, kiedy wybrać się do podologa. Tak naprawdę jest to rozwiązanie polecane każdemu, kto odczuwa dyskomfort i nieprzyjemne dolegliwości stóp. Mogą one być związane np. z wrastaniem paznokci. Konsultujemy także Pacjentów, którzy mimo codziennej pielęgnacji i dbania o właściwe obuwie wciąż nie są zadowoleni z tego, jak wyglądają ich stopy. Gabinet odwiedzają osoby w różnym wieku, nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści, w tym podolog dziecięcy.

Zachęcamy do skonsultowania swojego problemu – umów się na wizytę i ciesz się zdrowymi stopami. Odwiedź nasz Gabinet Podologiczny w Poznaniu