Czy warto stosować skarpetki złuszczające?

Stosowanie domowych metod to często zbyt mało, aby cieszyć się zadbanymi i zdrowymi stopami. Jednak wiele osób wciąż zwleka z wizytą u podologa, twierdząc, że dostępne w drogeriach produkty zapewniają oczekiwane rezultaty. Zaliczamy do nich m.in. popularne skarpetki złuszczające. Czy rzeczywiście można je bez obaw stosować?

Czym są skarpetki złuszczające ?

Skarpetki złuszczające służą do złuszczania zrogowaciałego naskórka na stopach. Szybko zaczęto je traktować jako ciekawą alternatywę dla pumeksów, frezarek i tarek. Wynika to m.in. z faktu, że stosowanie tego typu produktów nie jest skomplikowane. Wystarczy założyć na stopy foliowe woreczki i napełnić je dołączonym do zestawu płynem, a następnie zostawić na ok. 30-90 minut (niektóre skarpetki są od razu napełnione, to zależy od producenta). Składnikami aktywnymi odpowiadającymi za złuszczanie wierzchniej warstwy skóry są różnego rodzaju kwasy, np. owocowe, a także salicylowy, glikolowy czy mlekowy.

Skarpetki złuszczające nie działają od razu. Na efekty trzeba poczekać najczęściej do 7-14 dni. Martwy naskórek stopniowo się łuszczy i odchodzi płatami. Używanie takich produktów ma też na celu pozbycie się odcisków, ale czy rzeczywiście tak jest?

Osoby marzące o pięknych stopach zachęcamy do konsultacji w naszym gabinecie. Korzystamy z efektywnych i bezpiecznych rozwiązań, jakie oferuje nowoczesna podologia.

Choć skarpetki złuszczające są ogólnodostępne i łatwe w użyciu, bardzo często okazują się nieskuteczne. Narzekają na to w szczególności osoby z mocno przesuszoną skórą stóp. W ich przypadku stężenie substancji aktywnych w tego typu produktach jest za małe, aby zapewnić oczekiwane efekty. Ponadto skarpetki złuszczające mogą wywoływać podrażnienia. Nie bez znaczenia jest to, że oddziałują zarówno na zgrubiałe części stóp, jak i na cieńszą, a tym samym delikatniejszą skórę (znajdującą się m.in. w okolicach palców).

Zakup skarpetek złuszczających przeważnie okazuje się nietrafioną inwestycją. Zamiast regularnego stosowania ich co miesiąc z nadzieją, że zadziałają, zachęcamy do umówienia się na wizytę do podologa. Oferujemy profesjonalne i skuteczne zabiegi, takie jak usuwanie odcisków. Poznań to miasto, w którym mieści się nasz gabinet. Pomagamy na co dzień Pacjentom, którzy chcą lepiej zadbać o swoje stopy.

Skarpetki złuszczające – czy mogą być niebezpieczne?

Niekiedy stosowanie skarpetek złuszczających nie kończy się na podrażnieniu skóry, a wręcz na ranach, które długo się goją. Nie wszyscy też zdają sobie sprawę z tego, że istnieją przeciwwskazania do stosowania wspomnianych produktów. Należą do nich:

   • ciąża i okres karmienia piersią,
   • uczulenie na substancje znajdujące się w składzie,
   • cukrzyca,
   • miażdżyca,
   • grzybica,
   • widoczne podrażnienia i rany, zmiany chorobowe na stopach,
   • niedokrwienie kończyn dolnych.

Przed zastosowaniem skarpetek złuszczających warto zastanowić się, czy rzeczywiście ich użycie będzie tak wygodne. Proces łuszczenia się skóry trwa przynajmniej kilka dni. Nie wygląda to zbyt estetycznie i dlatego w tym czasie lepiej unikać odkrytych butów. Efekty specjalistycznego zabiegu wykonanego przez podologa są widoczne od razu i nie ma żadnych przeszkód, aby natychmiast się nimi pochwalić.

Pomożemy Ci zadbać o zdrowie stóp. Wylecz grzybicę paznokci, pozbądź się problemu pękających pięt lub zapisz się na usuwanie modzeli – Poznań, ul Grunwaldzka 66. Czekamy na Ciebie!