Jak przygotować się do wizyty u podologa?

 
W naszym gabinecie doskonale rozumiemy wszystkie obawy i wątpliwości naszych Pacjentów dotyczące zabiegów podologicznych. W przypadku najmniejszego lęku związanego z pierwszą wizytą w gabinecie podologicznym zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Jesteśmy zdania, że zawsze warto zadać podologowi pytania dotyczące niepokojących nas zagadnień. Nasi specjaliści z wielką chęcią odpowiedzą na każde z nich. Zależy nam aby każdy z naszych Pacjentów był spokojny o przebieg wizyty.

Przed wizytą w gabinecie podologicznym prosimy zapoznać się z kilkoma zasadami, dzięki którym przebiegnie ona w komfortowych warunkach.
 

Przygotowanie do wizyty w gabinecie podologicznym

 
Wybierasz się do naszego poznańskiego gabinetu? Sprawdź, o co należy zadbać przed wizytą u podologa!

Przed zaplanowaną wizytą należy odświeżyć stopy. W gabinecie nie moczymy ich, dlatego należy o to zadbać nieco wcześniej. Musimy pamiętać aby zmyć wszelkiego rodzaju lakiery z płytki paznokciowej. Pomalowane paznokcie mogą nie tylko przeszkadzać w samym zabiegu, ale też utrudniać właściwą diagnozę schorzenia. Jeśli jest to pierwsza wizyta naszym gabinecie – należy przyjść kilka minut wcześniej przed umówioną godziną. Ten czas poświęcimy na szczegółowe wypełnienie karty pacjenta.
 
W przypadku zabiegu rekonstrukcji / protetyki płytki paznokciowej lub założenia klamry na wrastające paznokcie należy minimum trzy dni przed zabiegiem zaprzestać nakładania wszelkiego rodzaju preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Lakier także należy usunąć z płytki paznokciowej.
 

Pobieranie materiału mikologicznego – zapoznaj się z zaleceniami podologa

 
Chcąc odwiedzić nasz poznański gabinet podologiczny w celu pobrania materiału mikologicznego, należy zaznajomić się z poniższymi zaleceniami. Pomogą one w prawidłowym przygotowaniu się do zabiegu:

  • nie obcinaj paznokci co najmniej przez okres dwóch do trzech tygodni, a w przypadku paznokci wolno rosnących przez minimum miesiąc,
  • przez okres dwóch do trzech tygodni nie stosuj zewnętrznych leków przeciwgrzybicznych (maści, kremy, lakiery itp.) oraz kolorowych lakierów do paznokci,
  • przez okres miesiąca nie stosuj doustnych leków przeciwgrzybicznych,
  • w przeddzień oraz w dniu badania nie smaruj żadnymi środkami miejsc chorobowo zmienionych (kremy, maści do stóp).

 
My zadbamy o to, aby wizyta przebiegała w przyjemnej atmosferze i komfortowych warunkach. Mamy nadzieję, że w naszym gabinecie poczujesz się w pełni bezpiecznie! Czekamy na Ciebie w gabinecie przy ulicy Grunwaldzkiej 66 w Poznaniu. Do zobaczenia!