Jak przygotować się do wizyty u podologa?

Jeżeli przed Tobą wizyta w naszym gabinecie w Poznaniu, powinieneś zaznajomić się z kilkoma zasadami, dzięki którym przebiegnie ona w komfortowych warunkach. Rozumiemy, że możesz mieć obawy czy męczące Cię wątpliwości, dlatego zachęcamy do kontaktu. Warto, żebyś jeszcze przed wizytą zadał swojemu podologowi pytania dotyczące niepokojących Cię zagadnień. Nasi specjaliści z wielką chęcią odpowiedzą na nie, a Ty będziesz dużo spokojniejszy.

Wybierasz się do naszego poznańskiego gabinetu? Sprawdź, o co powinieneś zadbać przed wizytą u podologa!

Poniższe zasady pomogą Ci właściwie przygotować się do wizyty u podologa. Dbamy o to, żeby przebiegała ona w przyjemnej atmosferze i komfortowych warunkach. Mamy nadzieję, że w naszym gabinecie poczujesz się w pełni bezpiecznie.

Przede wszystkim przed zaplanowaną wizytą należy odświeżyć stopy. W gabinecie nie moczymy ich, dlatego musisz o to zadbać nieco wcześniej. Pamiętaj również o tym, że powinieneś zmyć wszelkiego rodzaju lakiery z płytki paznokciowej. Pomalowane paznokcie mogą nie tylko przeszkadzać w samym zabiegu, ale też utrudniać właściwą diagnozę schorzenia. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta – przyjdź kilka minut wcześniej przed umówioną godziną. Ten czas poświęcimy na wypełnienie karty pacjenta.

Pobieranie materiału mikologicznego – zapoznaj się z zaleceniami podologa

Jeśli odwiedzasz nasz poznański gabinet w celu pobrania materiału mikologicznego, powinieneś zaznajomić się z poniższymi zaleceniami. Pomogą one Ci się właściwie przygotować:

  • nie obcinaj paznokci co najmniej przez okres dwóch do trzech tygodni, a w przypadku paznokci wolno rosnących przez minimum miesiąc,
  • przez okres dwóch do trzech tygodni nie stosuj zewnętrznych leków przeciwgrzybicznych (maści, kremy, lakiery itp.) oraz kolorowych lakierów do paznokci,
  • przez okres miesiąca nie stosuj doustnych leków przeciwgrzybicznych,
  • w przeddzień oraz w dniu badania nie smaruj żadnymi środkami miejsc chorobowo zmienionych (kremy, maści do stóp).

W przypadku zabiegu rekonstrukcji / protetyki płytki paznokciowej lub założenia klamry na wrastające paznokcie należy minimum trzy dni przed zabiegiem zaprzestać nakładania wszelkiego rodzaju preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Lakier także powinien zostać usunięty z płytki paznokciowej.

Najlepszy podolog w Poznaniu – przekonaj się samemu!

Jeśli zastosujesz się do naszych zaleceń, możesz być spokojny o przebieg wizyty. Otoczymy Cię troskliwą opieką, zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu wizyty czy zabiegu. Czekamy na Ciebie w gabinecie przy ulicy Grunwaldzkiej 66 w Poznaniu. Do zobaczenia!