Stopy seniora – jak o nie zadbać?

Stopy seniorów wymagają szczególnej uwagi i starannej pielęgnacji. Wraz z upływem czasu ich kondycja się pogarsza, mogą pojawić się również różne problemy zdrowotne lub związane z kwestią estetyki. Jak temu zapobiec? Najlepiej regularnie odwiedzać gabinet podologiczny oraz dbać o stopy samodzielnie w domu.

Podolog Poznań jak dbać o stopy seniora

Pielęgnacja stóp seniora – podstawowe zasady

Seniorzy, którzy marzą o pięknych i przede wszystkim zdrowych stopach, powinni pamiętać o kilku prostych zasadach. Należą do nich:

   • Dokładne mycie, a także osuszanie stóp – dotyczy to również przestrzeni pomiędzy palcami.
   • Przycinanie paznokci we właściwy sposób – nie za krótko, pamiętając przy tym o odpowiedniej technice.
   • Noszenie skarpet wykonanych z miękkiego, przewiewnego materiału – warto unikać tych ze sztucznych włókien, które utrudniają swobodny przepływ powietrza.
   • Wybieranie dobrze dopasowanego obuwia – nie powinno być za ciasne ani zbyt luźne.
   • Systematyczne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych – zapewnią skórze nawilżenie i odżywienie.

To podstawa, o której warto pamiętać i to niezależnie od wieku. Zapraszamy na konsultację każdego Pacjenta, który chce uzyskać więcej szczegółów o tym, jak powinna wyglądać pielęgnacja stóp seniora – gabinet podologiczny w Poznaniu to odpowiednie miejsce, aby rozwiać wątpliwości na ten temat. Zapewniamy fachowe doradztwo w tym zakresie, jak również pomoc w doborze profesjonalnych zabiegów oraz właściwych preparatów do stosowania w domu.

Na co narażone są stopy starszej osoby? Podologia (Poznań)

Można wyróżnić kilka dolegliwości, na które często narzekają seniorzy. Jedną z nich jest grzybica paznokci. Jej leczenie nierzadko trwa znacznie dłużej niż w przypadku młodszych osób, dlatego widząc niepokojące objawy, warto zareagować jak najszybciej. Jest to popularny problem zdrowotny w tej grupie, na co wpływają m.in. zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych. Warto podkreślić, że takie zaburzenia mają związek również z innymi kłopotami w obrębie płytki paznokcia. Słabe ukrwienie powoduje, że jest bardziej podatna na złamanie, rośnie wolniej, może też zmienić kolor, a nawet kierunek wzrostu. Wówczas samodzielne przycięcie paznokci w prawidłowy sposób staje się trudne, co może doprowadzić do ich wrastania czy wkręcania się, a więc przyjmowania rurkowatego kształtu.

Seniorzy odwiedzający podologa zgłaszają też nadmierną suchość skóry stóp, zwłaszcza w okolicy pięt. Ponadto u wielu osób z tej grupy problemem bywają modzele, odciski, nagniotki czy brodawki. Doświadczony podolog zaproponuje wszystkim Pacjentom odpowiednie zabiegi, dzięki którym zapomną o dyskomforcie.

Czy każdy senior powinien odwiedzić gabinet podologiczny?

Konsultacja podologiczna dla seniora (Poznań, ul. Grunwaldzka 66) to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby lepiej zadbać o zdrowie swoich stóp. Nasi specjaliści otaczają należytą troską i opieką osobę, która odwiedza gabinet – odpowiadają na nurtujące pytania i szczegółowo wyjaśniają, na czym będą polegać zabiegi wskazane przy poszczególnych dolegliwościach.

Nigdy nie jest zbyt późno na to, aby zatroszczyć się o stopy. Nasza rozbudowana oferta jest dowodem na to, że niezależnie od zdiagnozowanych problemów zdrowotnych jesteśmy w stanie zapewnić pomoc. Gwarantujemy seniorom wsparcie nie tylko w zakresie usuwania modzeli bądź innych zmian, ale też w kwestii leczenia grzybicy paznokci czy nadpotliwości, a nawet pielęgnacji stopy cukrzycowej.

Specjalistyczna opieka i fachowe wsparcie – zgłoś się do naszego gabinetu podologicznego.
Zadzwoń, aby zapisać się na wizytę.