Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure pielęgnacyjny) to zabieg pielęgnacyjny polegający na skróceniu i oszlifowaniu paznokci, wyczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu skórek i  fizjologicznych zrogowaceń. Na koniec zabiegu nakładany jest krem odpowiedni do danego rodzaju skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Od razu po wizycie w gabinecie można odczuć wyraźną ulgę i komfort chodzenia. Regularna pielęgnacja pozwala na utrzymanie skóry stóp w we właściwej kondycji.

Aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację domową. Postępowanie zgodne ze zleceniami pozabiegowymi oraz odpowiednio dobrany przez podologa krem potrafią wyciszyć problemy pojawiające się na stopach. Jeśli stopy są znaczeni bardziej problematyczne i pielęgnacja domowa nie przynosi zadowalających rezultatów, należy zgłaszać się do podologa raz na 4 do 6 tygodni. Dzięki temu można zadbać nie tylko o estetyczny wygląd stóp, ale przede wszystkim o ich dobre zdrowie i komfort chodzenia.

Pedicure Poznań

Wskazania do zabiegu

  • przywrócenie zdrowego i estetycznego wyglądu stóp
  • fachowe opracowanie płytki paznokciowej
  • precyzyjne usunięcie zrogowaciałego naskórka

Zabieg rekomendowany dla

  • każdego bez względu na wiek jako profilaktyczny zabieg pielęgnacyjny stóp
  • osób mających problemy z samodzielnym, właściwym obcięciem paznokci
  • sportowców i miłośników aktywności fizycznej
  • osób nieusatysfakcjonowanych pedicurem kosmetycznym

Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat specjalistycznego zabiegu podologicznego (pedicure leczniczy/medyczny) – wystarczy kliknąć. Nie wiesz jak często powinieneś odwiedzać podologa? – możesz przeczytać tutaj.

Podolog Poznań I Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka
Podolog Poznań I Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka