Jak często odwiedzać podologa?

Aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami, należy o nie dbać każdego dnia. Nie ma na to innego skutecznego sposobu. Poza stosowaniem właściwych kosmetyków czy noszeniem dobrze dobranego obuwia istotną rolę odgrywają również regularne wizyty u podologa.

Najważniejsza jest profilaktyka

Stopy każdego dnia są narażone na dyskomfort, ale i choroby. Dlatego w ich przypadku profilaktyka odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Warto codziennie o nie dbać i uważnie im się przyglądać, a w razie wątpliwości najlepiej możliwie jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Profilaktyczna konsultacja podologiczna (Poznań) to skuteczny sposób na to, aby zapobiec pojawieniu się bardzo uciążliwych dolegliwości oraz długiemu leczeniu. Dotyczy to np. grzybicy i wrastających paznokci.

Jak częste powinny być wizyty u podologa?

W przypadku Pacjentów, u których wykonywany jest standardowy pedicure podologiczny, zaleca się odwiedzanie gabinetu co 4-8 tygodni. Nie jest to zbyt uciążliwe i można bez trudu znaleźć czas na wizytę wśród codziennych obowiązków. Takie systematyczne odwiedziny dają pewność, że stopy są zdrowe i nie dzieje się nic niepokojącego.
Osoby, które są w trakcie leczenia, niekiedy przychodzą do gabinetu podologicznego nieco częściej. To ważne, aby stale monitorować postępy kuracji i w razie potrzeby ją zmienić. Zwykle wszystko ustalane jest indywidualnie – to zależy od diagnozy.

Systematyczność odgrywa istotną rolę zwłaszcza przy leczeniu:

Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet podologiczny?

Każda wizyta u podologa (Poznań) sprawia, że stopy są pod kontrolą. Nie trzeba się martwić, że gdy zacznie dziać się z nimi coś niepokojącego, problem się rozwinie i pojawią się przez to trudności w leczeniu. Specjalista szybko zauważy nowe dolegliwości i podpowie, co można zrobić, aby je zniwelować.

Systematyczne odwiedzanie gabinetu podologicznego pozwala cieszyć się pięknymi i co ważniejsze zdrowymi stopami. Pacjent zyskuje pewność, że paznokcie zawsze są odpowiednio przycięte, skóra jest gładka, a zrogowaciały naskórek nie odbudowuje się tak intensywnie. Każdorazowo podczas wizyty podolog dokładnie ogląda stopy. Sprawdza w ten sposób nie tylko efekty dotychczasowej pielęgnacji. Przygląda się również, czy od momentu ostatniego zabiegu nie pojawiło się przypadkiem nic niepokojącego – przykładowo brodawki wirusowe, odciski czy kłopoty z wrastającą płytką.

Trzeba podkreślić, że podologa warto odwiedzać przez cały rok – nie tylko latem, gdy chętnie nosimy buty odsłaniające stopy. To specjalista, który nie tylko dobiera odpowiednie leczenie, ale też pomaga w podjęciu profilaktycznych kroków zapobiegających rozwojowi chorób. Nie należy też bać się bólu podczas wizyty – podolog dba o to, aby Pacjent czuł się dobrze i nie odczuwał żadnego dyskomfortu.

Kilkadziesiąt minut w gabinecie co kilka tygodni w zupełności wystarczy, aby uniknąć problemów związanych ze stopami (nie tylko z ich wyglądem). Konsultacje i zabiegi podologiczne w Poznaniuskontaktuj się z nami telefonicznie i sprawdź, jak możemy Ci pomóc!