Dziecko u podologa – jak przygotować się do wizyty?

Podolog jest specjalistą, którego odwiedzają nie tylko dorośli. Jego pacjentami są również dzieci, jednak dla nich taka wizyta często jest znacznie bardziej stresująca. Jak przygotować do tego malucha, aby czuł się dobrze? Oto kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością się przydadzą.

Dziecięce konsultacje w gabinecie podologicznym (Poznań) – przygotowanie w domu

Zdarzają się sytuacje, gdy problemy malucha ze stopami czy palcami należy skonsultować z podologiem. Jeżeli taka wizyta u specjalisty jest konieczna, warto zacząć przygotowywać do niej dziecko już w domu. Przede wszystkim należy wytłumaczyć mu, dokąd idzie i z jakiego powodu. Jest to tzw. etap adaptacyjny, którego nie powinno się pomijać.

Maluch musi wiedzieć, kim jest podolog i czym się zajmuje. Należy mu wyjaśnić, że obca osoba będzie oglądała jego stopy, ale nie jest to nic złego czy bolesnego. Bardzo ważne jest podkreślenie, że taka wizyta jest w pełni bezpieczna i nie ma się czego bać. Zapisując swoje dziecko na konsultację, można zapytać o jej dokładny przebieg, a potem opowiedzieć o tym małemu Pacjentowi. Gdy pociecha będzie wiedziała, co ją czeka, nie będzie się tak denerwować.

Sprawdzoną metodą jest zabawa w podologa w domu. Przykładowo dziecko może wcielać się w rolę specjalisty i badać swoje ulubione pluszaki. Rodzic wyjaśnia przy tym, co dokładnie robi podolog i jakich narzędzi używa. Takie zapoznawanie pociechy z czymś nieznanym poprzez zabawę pozwala na pozbycie się strachu i negatywnych emocji. Dziecko będzie miało pozytywne skojarzenia z gabinetem podologicznym i podczas wizyty może czuć się pewniej.

Jak postępować z dzieckiem w gabinecie podologicznym?

Gdy nadejdzie dzień, w którym została wyznaczona konsultacja dziecka u podologa (Poznań), należy zachować cierpliwość i uśmiech na twarzy. Dotyczy to nie tylko rodziców, ale również samego specjalisty. Nasz doświadczony zespół dobrze wie, jak postępować z maluchami, aby wizyta przebiegała w przyjemnej atmosferze.

Ważne jest m.in. dbanie o ciepły ton głosu, odpowiadanie na pytania zadawane przez dziecko czy tłumaczenie wszystkich wykonywanych czynności. Mały Pacjent nie może czuć się zagubiony ani zdenerwowany. Również rodzice nie powinni się stresować, ponieważ maluch szybko to wyczuje i sam zacznie się niepokoić tym, co go czeka.

Jako specjaliści dobrze wiemy, że innego podejścia wymagają kilkuletnie dzieci, a innego młodzież czy dorośli. Każdemu Pacjentowi gwarantujemy specjalistyczną opiekę i fachowe porady. Dbamy o to, aby wszyscy czuli się w naszym gabinecie w pełni swobodnie.

Kiedy należy wybrać się z dzieckiem do podologa?

Należy podkreślić, że nie ma jednego, ściśle określonego momentu, który będzie właściwy na dziecięcą konsultację w gabinecie podologicznym. Do specjalisty można wybrać się z pociechą w wieku przedszkolnym czy szkolnym, a także z nastolatkiem. Trzeba pamiętać, że choroby stóp nie dotyczą wyłącznie dorosłych. Tego typu dolegliwości dotykają również dzieci i młodzież, dlatego nie należy ignorować żadnych objawów.

Konsultujemy młodych Pacjentów mających takie problemy jak:

     • wrastające paznokcie,
     • modzele i odciski,
     • grzybica paznokci,
     • kurzajki

O stopy warto dbać w każdym wieku. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby na konsultacje podologiczne zgłaszali się rodzice wraz ze swoimi pociechami. Dziecięca wizyta u podologa – Poznań, ul. Grunwaldzka 66. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły, chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości.