Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych? Kiedy jest konieczna?

W ofercie gabinetów podologicznych znajduje się nie tylko leczenie grzybicy paznokci, usuwanie modzeli i nagniotków czy pielęgnacja stopy cukrzycowej. Ważnym punktem jest również plastyka wałów okołopaznokciowych. To zabieg chirurgiczny, który jest bezpieczny, a przy tym skuteczny.

Czym jest plastyka wałów okołopaznokciowych – gabinet podologiczny w Poznaniu

Tak jak zostało już wspomniane, plastyka wałów okołopaznokciowych to zabieg chirurgiczny. Jednak wbrew pozorom nie wiąże się z dużym dyskomfortem czy też długim okresem rekonwalescencji. Plastyka to metoda bardzo bezpieczna dla Pacjentów. Stosuje się ją w różnych przypadkach, do tych najczęstszych należą:

   • nawracający problem wrastających paznokci,
   • ból i dyskomfort odczuwany podczas chodzenia,
   • genetyczny przerost wałów okołopaznokciowych,
   • powracające stany zapalne wywołane długotrwałym uciskiem,
   • zbliznowacenia wałów okołopaznokciowych,
   • przerośnięcie tkanki znajdującej się wokół płytki paznokcia.


Zabieg okazuje się konieczny także w sytuacji, gdy zastosowanie innych metod leczenia z zakresu podologii nie zapewnia oczekiwanych rezultatów. Dzięki plastyce wałów okołopaznokciowych możliwe jest wyeliminowanie uciążliwego problemu, a także zapewnienie dalszej, profesjonalnej opieki podologicznej i kompleksowej pielęgnacji stóp.

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. To oznacza, że w jego trakcie Pacjent nie odczuwa bólu, jego komfort jest dla nas bardzo istotną kwestią. Plastykę wałów okołopaznokciowych przeprowadza doświadczony chirurg. Wycina on nadmiar skóry wokół paznokcia oraz przerośniętą tkankę podskórną. Ostatni etap to założenie szwów i opatrunku.

Po przeprowadzonym zabiegu Pacjent może od razu wrócić do domu, nie jest wymagana specjalna rekonwalescencja. Zaleca się jednak, aby przez pierwsze kilka dni (ok. 2-3) dużo odpoczywać oraz ograniczyć chodzenie. Do czasu zdjęcia szwów, co zwykle odbywa się po 2 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu, niewskazane jest noszenie dopasowanego i pełnego obuwia.

Pierwszym etapem przygotowania do plastyki jest badanie podologiczne. Osoba, która zgłosi się na konsultację do naszego gabinetu, najpierw odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia, odczuwanych dolegliwości i czasu ich trwania. Następnie podolog ogląda stopy Pacjenta i na tej podstawie dobiera najskuteczniejszą metodę leczenia.

Gdy okaże się, że najlepszym wyborem będzie zabieg chirurgiczny, ustalamy odpowiedni termin. Plastyka wałów okołopaznokciowych w Poznaniu, w naszym gabinecie podologicznym, to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie. Współpracujemy z chirurgami z wieloletnim doświadczeniem, którzy zapewniają niezbędną pomoc.

Najczęściej przygotowanie się do zabiegu polega na zastosowaniu profilaktycznej antybiotykoterapii oraz kąpieli stóp. Każdy Pacjent otrzymuje wszystkie niezbędne informacje na ten temat. Również po wykonaniu plastyki przekazujemy potrzebne wskazówki, jak powinna wyglądać dalsza pielęgnacja stóp.

Zabieg chirurgiczny, jakim jest plastyka wałów okołopaznokciowych, pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych, uciążliwych dolegliwości związanych z wrastającymi paznokciami. Warto się na niego zdecydować, kiedy inne popularne metody leczenia nie przynoszą efektów. To sposób na zdrowe, a przy tym estetycznie wyglądające stopy.

Interesuje Cię plastyka wałów okołopaznokciowych? Zgłoś się do naszego gabinetu podologicznego i uzyskaj niezbędna pomoc!