Na czym polega rekonstrukcja płytki paznokciowej?

Gdy na płytce paznokcia pojawią się ubytki, należy dokonać jej rekonstrukcji w gabinecie podologicznym. To mało skomplikowany zabieg, który pozwala przywrócić zdrowy, estetyczny wygląd stóp. Jeśli odbudową zajmie się profesjonalista, można liczyć na bardzo dobre i przede wszystkim naturalne efekty.

Rekonstrukcja paznokci u stóp – kiedy jest konieczna?

Zabieg taki jak rekonstrukcja płytki paznokciowej zazwyczaj kojarzony jest ze zniekształceniami wywołanymi przez choroby. Jest w tym dużo prawdy, na tego typu rozwiązanie często decydują się Pacjenci, którzy mieli problemy z grzybicą czy łuszczycą. Warto pamiętać, że do deformacji paznokci może dojść także na skutek chorób skóry, anemii, marskości wątroby, zaburzeń krążenia czy wad serca.

Trzeba też podkreślić, że odbudowa płytki paznokcia może być konieczna również z innych powodów. Należą do nich wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, takie jak:

      • przygniecenie,
      • ucisk,
      • uderzenie,
      • przytrzaśnięcie.

Są osoby, które decydują się na zabieg ze względu np. na zbyt powolne odrastanie paznokci czy szeroko rozumiane względy estetyczne. Niezależnie od przyczyny nie warto zbyt długo zwlekać z wizytą u specjalisty. Odbudowa paznokcia – Poznań, ul. Grunwaldzka 66, zapraszamy na konsultację osoby, które mają problemy ze zdrowiem i wyglądem stóp.

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Pacjent pojawiający się u podologa musi najpierw odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia. Po przeprowadzonym wywiadzie medycznym specjalista dokonuje diagnostyki paznokcia, a więc ocenia jego wygląd, zakres uszkodzenia i dodatkowo upewnia się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Odbudowa płytki rozpoczyna się od jej odpowiedniego przygotowania, czyli oczyszczenia ze zbędnych zrogowaceń. Nie zajmuje to dużo czasu, ponadto Pacjent nie odczuwa bólu czy dyskomfortu.

Kiedy paznokieć jest już przygotowany, podolog nakłada na niego preparat, który będzie imitował naturalną płytkę. Na koniec opracowuje go, żeby wyglądem był zbliżony do pozostałych paznokci. Dzięki temu uzyskuje się przyjemny dla oka efekt. Bardzo często zdarza się, że jedna wizyta w gabinecie podologicznym wystarczy, aby zapewnić oczekiwane rezultaty. Jednak w sytuacji, gdy problemy z płytką paznokciową są bardziej zaawansowane, konieczne mogą być kilkukrotne odwiedziny u specjalisty.

Zabieg, jakim jest odbudowa płytki paznokciowej, przebiega w komfortowy sposób. Przeprowadza się go stosunkowo szybko, gdyż nie jest skomplikowany. Jednak trzeba pamiętać, że rekonstrukcja paznokcia nie zawsze jest możliwa. Istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania, a należą do nich:

      • uprawianie intensywnych sportów ( np. bieganie),
      • zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które wymaga leczenia,
      • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne,
      • stan zapalny w okolicy płytki paznokcia,
      • noszenie zbyt ciasnego lub wąskiego obuwia,
      • zbyt krótki paznokieć (nie może być krótszy niż 1/4 jego całkowitej długości),
      • usunięte osteofity lub egzostozy (należy odczekać ok. 2 lata).

Podolog dokonujący rekonstrukcji paznokcia używa w tym celu specjalistycznych preparatów o właściwościach bakteriostatycznych i antygrzybiczych. Nie są to więc zwykłe żele i inne specyfiki używane na co dzień w gabinetach kosmetycznych. Na odbudowaną płytkę można bez przeszkód aplikować lakier – wówczas bardzo trudno odróżnić ją od tej naturalnej.

Marzysz o ładnych paznokciach u stóp? Odwiedź naszych podologów – umów się na konsultację pod numerem: 503 500 135 lub 61 670 60 81.