Czy warto zapisać się na pedicure podologiczny -
pedicure pielęgnacyjny lub pedicure leczniczy?

Na problemy ze stopami uskarżają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Sposobem na przywrócenie im zdrowia oraz ładnego wyglądu jest pedicure podologiczny (pedicure pielęgnacyjny lub pedicure leczniczy). To zabieg, który warto wykonywać regularnie, dzięki temu można zapobiec m.in. nagniotkom, odciskom i wrastaniu paznokci. Jakie są jego pozostałe zalety?

Co to jest pedicure podologiczny?

Zabieg ten polega na kompleksowej pielęgnacji stóp i pozwala zapobiec poważnym, uciążliwym schorzeniom występującym w ich obrębie. Rozpoczyna się on od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z Pacjentem. Na podstawie uzyskanych informacji podolog może postawić trafną diagnozę i zaproponować najskuteczniejszą metodę leczenia.

Pedicure podologiczny to zabieg polegający na:

    • usunięciu odcisków lub modzeli – usuwanie modzeli
    • skróceniu płytki paznokcia i opracowaniu wałów okołopaznokciowych,
    • usunięci zrogowaciałej, popękanej skóry na piętach,
    • zdiagnozowaniu i rozpoczęciu leczenia wrastających paznokci,
    • usunięciu brodawek.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ przeprowadza się go przy użyciu sterylnych, odpowiednio dobranych narzędzi. Doświadczony podolog wykonuje wszystkie czynności tak, aby Pacjent nie odczuwał dyskomfortu.

Pedicure pielęgnacyjny lub pedicure leczniczy u podologa krok po kroku

Po przeprowadzeniu wywiadu z Pacjentem, otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji i ustaleniu zakresu działania specjalista może przejść do wykonania zabiegu. Pedicure rozpoczyna się od zdezynfekowania stóp przy użyciu specjalnych preparatów. W przypadku braku poważnych problemów zabieg ogranicza się do podstawowych czynności jak skrócenie paznokci oraz opracowanie wałów okołopaznokciowych i podeszwy stóp. Taki zabieg to pedicure pielęgnacyjny inaczej podstawowy zabieg podologiczny i trwa ok. 60 minut. Po nałożeniu na skórę specjalistycznego kosmetyku Pacjent otrzymuje porady dotyczące samodzielnej pielęgnacji stóp i zapobieganiu chorób.

Kiedy osoba odwiedzająca gabinet podologa uskarża się na uciążliwe schorzenia stóp, pedicure trwa nieco dłużej, średnio 90-120 minut. Mówimy wówczas o specjalistycznym zabiegu podologicznym (inaczej jest to pedicure leczniczy). Poza opracowaniem paznokci i naskórka specjalista – podolog musi również opracować pękające pięty, usunąć modzele, odciski, czy inne zmiany, a w razie konieczności wykonać dodatkowe czynności, np. założyć klamrę na wrastające paznokcie.

Podczas zabiegu podolog wykorzystuje różne narzędzia, takie jak dłuto, skalpel i frezarka podologiczna z odpowiednio dobranymi frezami. Używa się ich w celu usunięcia wszystkich patologicznych zmian i przywrócenia zdrowia stóp. Wszystkie narzędzia są sterylne, co w połączeniu z zastosowaniem właściwych procedur dezynfekcyjnych jest gwarancją bezpieczeństwa.

Podologiczny pedicure Poznań – najważniejsze zalety zabiegu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że stopy potrzebują pielęgnacji przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, kiedy ze względu na pogodę są chętnie odsłaniane. Dlatego warto regularnie odwiedzać gabinet podologiczny i wykonywać pedicure. Dzięki takiemu zabiegowi stopy są przez cały czas w dobrej kondycji i nie pojawia się dyskomfort związany np. z powiększającymi się nagniotkami, wrastającą płytką paznokcia czy też z odciskami. Specjalista, który ma niezbędną wiedzę i dysponuje odpowiednimi narzędziami, pomoże każdemu Pacjentowi w rozwiązaniu jego problemów zdrowotnych poprzez zastosowanie terapii dobranej do indywidualnych potrzeb.

Pedicure podologiczny przynosi ulgę w przypadku poważniejszych schorzeń. Na takich specjalistycznych zabiegach opiera się m.in. pielęgnacja stopy cukrzycowej. Poznań to miasto, w którym znajduje się nasz gabinet podologiczny, zapraszamy na konsultację każdego, kto boryka się z tego typu problemami zdrowotnymi.

Ponadto pedicure podologiczny zaleca się osobom:

      • mającym problemy ze stopami z uwagi na wzmożoną aktywność fizyczną lub wykonywany zawód,
      • z nadwagą, łuszczycą lub zaburzeniami krążenia,
      • w starszym wieku,
      • z wadami budowy stóp,
      • ze zmianami chorobowymi jak grzybica,
      • mającym problem z przerośniętymi, zgrubiałymi paznokciami,
      • podejrzewającym u siebie patologiczne zmiany w obrębie stóp lub obciążonym genetycznymi przypadłościami.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pedicure pielęgnacyjny lub pedicure leczniczy wykonywać w ramach profilaktyki. Gdy domowa pielęgnacja stóp prowadzona zgodnie z zaleceniami podologa nie przynosi oczekiwanych efektów i stopy są bardziej problematyczne, warto wykonywać zabieg co 4-6 tygodni, aby zapewnić im dobrą kondycję zdrowotną.

Odwiedź nasz Gabinet Podologiczny w Poznaniu i pozwól specjalistom zatroszczyć się o swoje stopy.